1/2 + cos α = cпростити

+3
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 13:41
    0
    1/2=cosπ/3

    cosa + cosb=2cos ((a+b) / 2) cos ((a-b) / 2)

    1/2+cosa=cosπ/3+cosa=2cos ((π/3+a) / 2) cos ((π/3-a) / 2)