2+7+8^2-87^2 = ?

решите. 98 б

+1
Ответы (1)
  1. 19 января, 03:43
    0
    2 + 7 + 8² - 87² = 9 + (8 - 87) (8 + 87) = 9 - 79*95 = 9 - 7505 = - 7496