Вычисли 12:6*9

14:2*7

16:4*2*2

18: (6:3)

7 * (25-21) + 12

45+5:5-10

8 * (36:9) + 23

25:5*9

+1
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 19:17
    0
    12:6*9 = 2 * 9 = 18

    14:2*7 = 7 * 7 = 49

    16:4*2*2 = 4 * 2 * 2 = 8 * 2 = 16

    18: (6:3) = 18 : 2 = 9

    7 * (25-21) + 12 = 7 * 4 + 12 = 28 + 12 = 40

    45+5:5-10 = 45 + 1 - 10 = 46 - 10 = 36

    8 * (36:9) + 23 = 8 * 4 + 23 = 32 + 23 = 55

    25:5*9 = 5 * 9 = 45