У паход пайшли 4 атрады трэцякласникау. У кожным атрадзе была аднолькасць чалавек. Разам з ими пайшли 8 старшакласникау. Кольки трэцякласникау было у кожным атрадзе, кали усяго у паходзе удзельничала 100 чалавек?

+5
Ответы (2)
  1. 26 февраля, 10:44
    0
    1) 100-8=92

    2) 92:4=23-третьеклассника в отряде
  2. 26 февраля, 13:52
    0
    Всего по 23 третьеклассника в каждом отряде

    1) 100-8=92 - кол-во третьеклассников

    2) 92:4=23 - третьеклассника в каждом отряде