1) 1 2/9 + 3 1/3

2) 7/8:7/16

3) 2/3 * 12

4) 9/10 * 5/12

+2
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 09:50
    0
    1) 1 2/9 + 3 1/3=1 2/9+3 3/9=4 5/9 2) 7/8:7/16=7/8*16/7=2 3) 2/3 * 12=8 4) 9/10 * 5/12=3/8