52 - (22,95 : 2,7 + 3,4) * 2,8

+5
Ответы (1)
  1. 8 апреля, 00:14
    0
    52 - (22,95 : 2,7 + 3,4) * 2,8

    1) 22,95 : 2,7 = 8,5

    2) 8,5 + 3,4 = 11,9

    3) 11,9 * 2,8 = 4,25

    4) 52 - 4,25 = 47,75

    Ответ: 47,75