Даужыня поля прамавугольнай формы 60 м, што на 20 м большая яго шырыни. Выличице даужвню агароджы, якой неабходна абнесци гэта поле?

+5
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 07:08
    0
    Длина поля-60 м

    Ширина поля 60-20=40 м

    Р = (60+40) * 2=200 м

    Ответ: потребуется 200 м ограждения.