6-2/3 - 4/21

5-1/2 - 3-1/5

10-2/3 - 6-1/6

3-1/6 + 1-1/30

3-4/5 - 1-2/15

8 - 3-2/7

11 - 5-2/5

+4
Ответы (1)
  1. 17 октября, 05:37
    0
    6-2/3 - 4/21 = (6*21-2*7-4) / 21=108/21=5 3/21

    5-1/2 - 3-1/5=2-1/2-1/5=1,5-0,2=1,3=1 3/10

    10-2/3 - 6-1/6=4-4/6-1/6=4-5/6=3+6/6-5/6=3 1/6

    3-1/6 + 1-1/30=4-1/6-1/30=4-5/30-1/30=4-1/5=3 4/5

    3-4/5 - 1-2/15=2-4/5-2/15=2 - (12-2) / 15=2-2/3=1 1/3

    8 - 3-2/7=5-2/7=4 5/7

    11 - 5-2/5 = 6-2/5=5 3/5