30: (1716,19-516,19) + (73,5-44,5) : 7

+3
Ответы (2)
  1. 17 ноября, 00:46
    0
    1716,19-516,19=1200

    30:1200=30*1/1200=1/40

    73,5-44,5=29

    29:7=29/7=4 1/7

    1/40+4 1/7=7/280+4 40/280=4 47/280
  2. 17 ноября, 01:26
    0
    30: (1716,19-516,19) + (73,5-44,5) : 7

    30:1200+29:8

    0,025+29/7

    1/40+29/7

    1167/280