Выполните действия а) 4 1/6 + 3 2/5 б) 8 3/4 - 7 5/6 в) 2 11/12 + 6 5/8 г) 2 13/14 - 1 20/21

+4
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 03:36
    0
    Пошаговое объяснение:

    а) 4 1/6 + 3 2/5=4 5/30+3 12/30=

    7 17/30

    б) 8 3/4 - 7 5/6=8 9/12-7 10/12=1-1/12=11/12

    в) 2 11/12 + 6 5/8=2 22/24+6 15/24=

    8 37/24=9 13/24

    г) 2 13/14 - 1 20/21=2 39/42-1 40/42=

    1-1/42=41/42