Разложите на множители a^4--2a^3+a^2-1

+5
Ответы (1)
  1. 16 июля, 21:06
    0
    A^4 - 2a^3+a^2-1 = (a^4-2a^3+a^2) - 1 = (a^2-a) ^2-1^2 = (a^2-a+1) * (a^2-a-1)