Упростите выражения:

а) - 4 х-8 у+3 х+10 у

б) (3 а-4) - (5 а+1)

в) 5 * (у-2) - 3 * (2-у)

г) - 2 * (1+5 х) + 4 * (2-у)

д) 2,3 * (10-m) - 7,7 * (m-10)

+4
Ответы (1)
  1. 24 октября, 20:20
    0
    A) - 4x-8y+3x+10y=-x+2y

    б) (3a-4) - (5a+1) = 3a-4-5a-1=-2a-5

    г) - 2 * (1+5 х) + 4 * (2-у) = - 2 (1+5x-2 (2-y)) = - 2 (1+5x-4+2y) = - 2 (-3+5x+2y)

    д) 2,3 * (10-m) - 7,7 * (m-1) = 23/10 * (10-m) - 77/10 * (- (10-m)) = 23/10 * (10-m) + 77/10 * (10-m) = (23/10+77/10) * (10-m) = 10 (10-m)