Найдите процент от числа: 60% от 350, 25% от 20, 15% от 60, 21% от 90, 5% от 46, 70% от 400, 35% от 200, 24% от 75, 38% от 50

+2
Ответы (2)
  1. 9 декабря, 23:24
    0
    60% от 350

    60%=60:100=0,6

    350*0,6=210

    Ответ: 210

    25% от 20

    25%=25:100=0,25

    20*0,25=5

    Ответ: 5

    15% от 60

    15%=15:100=0,15

    60*0,15=9

    Ответ: 9

    21% от 90

    21%=21:100=0,21

    90*0,21=18,9

    Ответ: 18,9

    5% от 46

    5%=5:100=0,05

    46*0,05=2,3

    Ответ: 2,3

    70% от 400

    70%=70:100=0,7

    400*0,7=280

    Ответ: 280

    35% от 200

    35%=35:100=0,35

    200*0,35=70

    Ответ: 70

    24% от 75

    24%=24:100=0,24

    75*0,24=18

    Ответ: 18

    38% от 50

    38%=38:100=0,38

    50*0,38=19

    Ответ: 19
  2. 10 декабря, 01:25
    0
    1) 350*0.6 = 210

    2) 20 * 0.25 = 5

    3) 60 * 0.15 = 9

    4) 90 * 0.21 = 18.9

    5) 46 * 0.05 = 2.3

    6) 400 * 0.7 = 280

    7) 200 * 0.35 = 70

    8) 75 * 0.24 = 18

    9) 50 * 0.38 = 19