Вычислите: 5) - 4,5 - (7-9,5) ; 7) - 18 - (9-5) ; 9) - 2/9 - (1-8/9).

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 13:39
    0
    5) - 4,5 - (-2,5) = - 4,5+2,5=-2

    7) - 18 - (9-5) = - 18-4=-22

    9) - 2/9-1/9=-4,8