8 7/10 - (7 4/5 - a) при а=6 1/2;

+5
Ответы (1)
  1. 16 мая, 21:30
    0
    8 7/10 - (7 4/5 - 6 1/2) = 7 2/5

    1) 7 4/5 - 6 1/2 = 1 8-5/10 = 1 3/10

    2) 8 7/10 - 1 3/10 = 7 7-3/10 = 7 4/10 = 7 2/5