Ecuație cine răspunde va rog x^2-9=32

+4
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 18:59
    0
    X^2 - 9 = 32

    x^2 = 32-9 = 23

    x = rădăcină pătrată 23

    x = + - 4.7958315233 ...