A) 3-6x=2-4x b) 2x + (3-6x) = - 17 c) 2 (x+1) = 3 (x-1)

Ajutatima va rog

+2
Ответы (1)
  1. 14 октября, 09:43
    0
    А) - 6 х+4 х=2-3

    -2 х=-1

    х=0,5

    б) 2 х+3-6 х=-17

    -4 х=-20

    х=5

    в) 2 х+2=3 х-3

    2 х-3 х=-2-3

    -х=-5

    х=5