Ajutati-ma va rog frumos.

2 (x+1) = 4 - (1-2x)

+2
Ответы (1)
  1. 7 июля, 23:44
    0
    2 (x+1) = 4 - (1-2x)

    2x + 2 = 4 - 1 + 2x

    2x - 2x = 3 - 2

    0 = 1

    Răspuns: ecuația are nici o soluție