Сравните числа: 4/5 и 1, 10/9 и 1, 27/27 и 1, 28/28 и 128/128, 17/16 и 16/17, 56/57 и 11/10.

Сравните дроби: 9/14 и 5/14, 2/17 и 6/17, 7/30 и 7/34, 2/7 и 2/5.

+5
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 20:49
    0
    4/5 < 1

    10/9 > 1

    27/27 = 1

    28/28 = 128/128

    17/16 > 16/17

    56/57 < 11/10

    9/14 > 5/14

    2/17 < 6/17

    7/30 > 7/34

    2/7 < 2/5