1) (-2,3) - (-8 7/9) - (12,05) - (-2 1/100) =

2) (8 1/5-15 9/25) - 7 + (-9 1/4) =

+3
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 08:11
    0
    1) ... = - 2,3+8 7/9 - 12,05 + 2,01 = - 12,34+8 7/9 = - 12 17/50+8 7/9 = - 12 153/450+8 350/450 = - 3 253/450

    2) ... = 8 5/25 - 15 9/25 - 7 - 9 1/4 = - 7 4/25 - 7 - 9 1/4 = - 14 4/25 - 9 1/4 = - 14 16/100 - 9 25/100 = - 14,16 - 9,25 = - 23,41