2 целых 5/7*6/73+5 целых3/7

+4
Ответы (1)
  1. 16 мая, 13:01
    0
    2 5/7*6/7+5 3/7=7 37/49

    2 5/7*6/7=19/7*6/7=114/49

    114/49 + 5 3/7=114/49+266/49=380/49=7 37/49