1) 91,8: (10,56-1,56) + 0,704

2) (61,5-5,16) : 30+5,05

3) 66,24-16,24: (3,7+4,3)

4) 28,6+11,4: (6,595+3,405)

+1
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 19:15
    0
    1) 91,8: (10,56-1,56) + 0,704=10,904

    10,56-1,56=9

    91,8:9=10,2

    10,2+0,704=10,904

    2) (61,5-5,16) : 30+5,05=6,928

    61,5-5,16=56,34

    56,34:30=1,878

    1,878+5,05=6,928

    3) 66,24-16,24: (3,7+4,3) = 64,21

    3,7+4,3=8

    16,24:8=2,03

    66,24-2,03=64,21

    4) 28,6+11,4: (6,595+3,405) =

    6,595+3,405=10

    11,4:10=1,14

    28,6+1,14=29,74