4/5+4/493 * (7 11/12+5 7/9)

+1
Ответы (2)
  1. 24 июля, 02:00
    +4
    1) 7 11/12+5 7/9=95/12+52/9=285/36+208/36=493/36

    2) 4/493*493/36=1/9

    3) 4/5+1/9=36/45+5/45=41/45
  2. 24 июля, 03:33
    +1
    1) 95/12 + 52/9 = 285 + 208 / 36 = 493/36

    2) 4/493 * 493/36 = 1/9

    3) 4/5 + 1/9 = 36+5 / 45 = 41/45