60000:3*4 678:3+158*4 840000:14 (365+387) : 4

+3
Ответы (1)
  1. 22 июля, 15:40
    0
    60000:3*4=80000

    1) 60000:3=20000

    2) 20000*4=80000

    678:3+158*4=

    1) 678:3=226

    2) 158*4=632

    3) 226+632=858

    840000:14=60000

    (365+387) : 4=188

    1) 365+387=752

    2) 752:4=188