Реши уравнение a-3 7/15=4 11/20

+5
Ответы (2)
  1. 6 июля, 13:08
    0
    А-3 7/15=4 11/20

    а-52/15=91/20

    а=91/20+52/15 избавляемся от знаменателей.

    а=273+208

    а=481
  2. 6 июля, 14:18
    +1
    А - 3 7/15 = 4 11/20

    а = 4 11/20 + 3 7/15

    а = (4 + 3) + (11/20 + 7/15) = 7 + (165/300 + 140/300) = 7 + 305/300 = 7 + 1 5/300 = 8 1/60