Найдите корнь уроанения: х*5/13=1; у*11/16=1; 9/10*х=1; 6/7*х=1; у*20/15=1; у*32/35=1

+5
Ответы (1)
  1. 16 января, 21:35
    0
    1) 5 х = 13

    х = 13/5

    2) 11y = 16

    y = 16/11

    3) 10x = 9

    x = 9/10

    4) 7x = 6

    x = 6/7

    5) 20y = 15

    y = 3/4

    6) 32y=35

    y = 35/32