1) √200+√8-√32 =

2) √48-√300+√75=

3) √72*√50+2√18=

?

+5
Ответы (1)
  1. 2 мая, 22:07
    0
    1) √200+√8-√32 = √ (100*2) + √ (4*2) - √ (16*2) = 10√2+2√2-4√2=√2 * (10+2-4) = 8√2

    2) √48-√300+√75 = √ (16*3) - √ (100*3) + √ (25*3) = 4√3-10√3+5√3=√3 * (4-10+5) = - √3

    3) √72*√50+2√18 = √ (36*2) * √ (25*2) + 2√ (9*2) = (6√2) * (5√2) + 6√2=60+6√2