Сколько минут содержится в 1/5 часе, в 5/4 часе, в 2/3 часе, в 11/10 часе?

+4
Ответы (1)
  1. 18 декабря, 10:43
    0
    1/5 часа=60/5=12 мин

    2/3 часа=60/3*2=40 мин

    5/4 часа=60+60/4=40 мин

    11/10 часа=60+60/10=66 мин