Решите 1) (1-х) - 1 1/9=2/9; 2) (х+3/8) + 2/8=1 3) (5-х) + 2 1/6=5 5/6

+5
Ответы (1)
  1. 17 января, 21:26
    0
    1) (1-х) - 1 1/9=2/9

    -x=2/9+1 1/9-1

    -x=1/3

    x=-1/3

    2) (х+3/8) + 2/8=1

    x=1-2/8-3/8

    x=3/8

    3) (5-х) + 2 1/6=5 5/6

    -x=5 5/6-2 1/6-5

    -x=-1 1/3

    x=1 1/3