0,415 + (2,85:0,6*3,2-2,72*8) + 5,13:017

+4
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 21:24
    0
    0,415 + (2,85 : 0,6 * 3,2 - 2,72 * 8) + 5,13 : 0,17 ≈ 24,03

    1). 2,85 : 0,6 = 4,75

    2). 4,75 * 3,2 = 15,2

    3). 2,72 * 8 = 21,76

    4). 15,2 - 21,76 = - 6,56

    5). 5,13 : 0,17 = 30 3/17

    6). 0,415 + (-6,56) = - 6,145

    7). - 6,145 + 30 3/17 ≈ 24,03