Вычислите а) 5^-3 б) (2/3) ^-1 в) 32^1/2-64^1/2 г) (3-2^1/2) (9+3*2^1/2+2^2/3)

+5
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 13:25
    0
    А) 5^ (-3) = 1/125=0,008

    б) (2/3) ^ (-1) = 3/2=1,5

    в) 32^ (1/2) - 64^ (1/2) = 4*2^ (1/2) - 8=4 * (2^ (1/2) - 2)