12,+7,7 * 187,2∶4,∶6,4-3,4

+5
Ответы (1)
  1. 12 мая, 04:21
    0
    12,3 + 7,7 * 187,2 / 4,5 / 6,4 - 3,4 = 58,95

    87,2 / 4,5 = 41,6

    41,6 / 6,4 = 6,5

    7,7*6,5 = 50,05

    12,3+50,05 = 62,35

    62,35-3,4 = 58,95