Вычислите 5/2+2/9 ... 10/21+9/14

+3
Ответы (1)
  1. 27 июня, 10:46
    0
    5/2 + 2/9 = 45/18 + 4/18 = 49/18 = 2 13/18,

    10/21 + 9/14 = 20/42 + 27/42 = 47/42 = 1 5/42