Вычислите 6 во 2 степени - 5 во второй степени+3 во 2 степени - 2 во 2 степени

+1
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 03:30
    0
    6 во 2 = 36 - 5 во 2 = 25 + 3 во 2 = 9 - 2 во 2 на 4 и того 35-25+9-4=15