Вычеслите: - 5/8 - (5/8-1)

+5
Ответы (1)
  1. 6 мая, 15:31
    0
    1) 5/8 - 1 = 5/8 - 8/8 = 5-8/8 = - 3/8

    2) - 5/8 - (-3/8) = - 5/8+3/8 = - (5-3) / 8 = - 2/8 = - 1/4=-0,25