Представьте 2

-

5 в виде дроби со знаменателем

15,35,80,100

+5
Ответы (2)
  1. 29 января, 13:02
    +1
    2/5=6/15=14/35=32/80=20/100
  2. 29 января, 13:32
    +1
    2/5 = 6/15 = 14/35 = 32/80 = 40/100