У парку 50 каштанив, кленив---у 4 рази бильше, ниж каштанив, а тополь---у 3 рази бильше, ниж кленив. Скильки разом каштанив, кленив и тополь у парку?

+5
Ответы (1)
  1. 16 января, 19:07
    0
    50*4=200-кленив, 200*3=600-тополь 600+200+50=850 деревьев у парку