Вычислите 2/7 + 3/8, 5/6 - 4/9, 3 1/8 + 2 5/6, 5 11/12 - 3 7/18

+3
Ответы (1)
  1. 15 июня, 22:33
    0
    2/7+3/8 = 16/56+21/56 = 37/58.

    5/6-4/9=15/18-8/18=7/18

    3 1/8+2 5/6 = 5 23/24

    5 11/12-3 7/18 = 2 19/36