А) - 84=48 = - (84-48) = - 36

б) - 52 - (-25) = - (52-25) = - 7

в) - 48 * (-105) = - 105 * 48 = 5040

4) 1339 : (-13) = - 1339 : 13 = 103

+5
Ответы (1)
  1. 25 мая, 18:56
    0
    А) - 84+48 = - (84-48) = - 36

    б) - 52 - (-25) = - (52-25) = - 27

    в) - 48 * (-105) = - 105 * (-48) = 5040

    4) 1339 : (-13) = - 1339 : 13 = - 103