А) - 102 + (-98) б) - 33 + (-167) в) - 128 + (-12) г) 688+957 д) - 172 + (-118) е) 694+738

+1
Ответы (1)
  1. 3 августа, 05:26
    +1
    -102 + (-98) = - 102-98=-200

    -33 + (-167) = - 33-167=-200

    -128 + (-12) = - 128-12=-140

    688+957=1645

    -172 + (-118) = - 172-118=-290

    694+738=1432