0,2 * (5 целых 1/4 + 6,1) + 1,01*3

+2
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 11:15
    0
    0,2 * (5 1/4 + 6,1) + 1,01 * 3 = 5,3

    1) 5 1/4 + 6,1 = 5 1/4 + 6 1/10 = 5 5/20 + 6 2/20 = 11 7/20

    2) 0,2 * 11 7/20 = 2/10 * 227/20 = 1/5 * 227/20 = 227/100 = 2,27

    3) 1,01 * 3 = 3,03

    4) 2,27 + 3,03 = 5,3