1) 7,83:0,9+2,6*0,5

2) (5,29+123,4*0,05) : 1,91

3) (72,3-45,78:3) * 0,25

4) (9,68:1,76*0,7-2,05) : 0,6

+4
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 00:57
    0
    1) 7,83:0,9=8,7

    2,6*0,5=1,3

    8,7+1,3=10

    2) 123,4*0,05=6,17

    5,29+6,17=11,46

    11,46:1,91=6

    3) 45,78:3=15,26

    72,3-15,26=57,04

    57,04*0,25=14,26

    4) 9,68:1,76=5,5

    5,5*0,7=3,85

    3,85-2,05=1,8

    1,8:0,6=3