1) (15/28 - 11/36) * 21/29+6 6/7:16/21) : 16 1/2. / - дробь

2) (20 8/15*7 1/2 - 54 3/5 : 2 1/2) : (3*13/21 * 8 2/5 - 29 2/5) - 5/6*1 1/5 + 21/25

+4
Ответы (1)
  1. 3 октября, 07:10
    0
    20 8/15*7 1/2-54 3/5*2/5) : (3 13/21 * 8 2/5-29 2/5) - 5/6 * 1 1/5+21/25 = (154 - 546/25) : (152/5-292/5) - 1+21/25 = 3304/25 : (-28) - 1 + 21/25 = - 118/25 - 1 + 21/25 = - 118-25+21/25 = - 122/25 = - 4 22/25