12 - а - 56 = 43

Делать за образцом

Образец:

3 х + 6 х + 12 = 39

9 х + 12 = 39

9 х = 39 - 12

9 х = 27

х = 27:9

х = 3

+2
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 19:49
    0
    12 - а - 56 = 43

    -44 - a = 43

    a = - 44-43

    a = - 87