A² + 3, если a=7; - 2; 0; 0.4; - (одна целая, одна третья) 1 1

+1
Ответы (1)
  1. 28 января, 04:33
    0
    А=7

    7²+3 = 49+3=52

    а=-2

    -2²+3=4+3=7

    а=0

    0²+3=3

    а=0,4

    0,4²+3=0,16+3=3,16

    а=-1,1/3

    -1,1/3²+3=4/3+3 = 4,1/3 (четыре целых, одна третья)

    а=11

    11²+3=121+3=124