Разложите на множители u^3-u^2c-uc^2+c^3

+1
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 02:18
    0
    u³-u²c-uc²+c³=u² (u-c) - c² (u-c) = (u-c) (u²-c²) = (u-c) (u-c) (u+c) = (u-c) ² (u+c)