Найди значения выражений: 44 + (17+18),80 - (24+39), (32+18) - 16, (70-44) + 26,90 - (45+27),14 + (83-63)

+5
Ответы (2)
  1. 4 декабря, 11:36
    +1
    44 + (17+18) = 44+35=79

    80 - (24+39) = 80-63=17

    (32+18) - 16=50-16=34

    (70-44) + 26=26+26=52

    90 - (45+27) = 90-72=18

    14 + (83-63) = 14+20=34
  2. 4 декабря, 14:33
    -1
    44 + (17+18) = 44+35=79

    (32+18) - 16=50-16=34

    (70-44) + 26=26+26=52

    90 - (45+27) = 90-72=18

    14 + (83-63) = 14+20=34