Найти корень уравнения 8y-3 (2y-3) = 7y-2 (5y+8)

+3
Ответы (1)
  1. 27 июня, 06:03
    0
    8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

    8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    8 у-6 у-7 у+10 у=-16-9

    5 у=-25

    у=-5