Разложите на множители:

10a+15c

4a^2-9b^2

6xy-ab-2bx-3ay

4a^2+28ab+49b^2

b (a+c) + 2a+2c

5a^2c-20acb-10ac

x^2-3x-5x+15

+1
Ответы (1)
  1. 17 мая, 11:08
    +2
    10a+15c=5 (2a+3c)

    4a²-9b² = (2a-3b) (2a+3b)

    6xy-ab-2bx-3ab=6xy-4ab-2bx=2 (3xy-2ab-bx)

    4a²+28ab+49b² = (2a+7b) ²

    b (a+c) + 2a+2c=ab+b²+2a+2c

    5a^2c-20acb-10ac=5ac (a-4a-2)

    x²-3x-5x+15=x (x-3) - 5 (x-3) = (x-3) (x-5)