Разложите на множители 3x2-5x-2

+1
Ответы (2)
  1. 13 июля, 12:43
    0
    3x²-5x-2=0

    D=25+24=49=7²

    х1 = (5-7) / 6=-1/3

    х2 = (5+7) / 6=2

    тогда

    3x²-5x-2=3 (х+1/3) (х-2) = (3 х+1) (х-2)
  2. 13 июля, 13:13
    0
    3x2-5x-2 = 6-5x-2=-5x+4